Świat Laca składa się z trzech głównych regionów, zwanych także strefami. Każda strefa obejmuje swoim obszarem pewną ilość krain (dokładny spis można uzyskać wpisując "krainy nazwa_strefy"). Oczywiście każdy podróżnik ma możliwość podróżowania po całym świecie, jednak im dalej od domu, tym więcej kłopotów :) Ponieważ wybór miejsca zamieszkania jest dość istotny, a nie ma możliwości przeprowadzki, to postaram się tu wymienić najważniejsze informacje.

LEANDER to przepiękna kraina zamieszkiwana przez przyjaznych mieszkańców, gdzie ptaszki ćwierkają w akompaniamencie zgodnego pożycia króliczków. Żyją tu ludzie, elfy, półelfy i hobbici, a ich żywot płynie na gonitwie za midgaardzką walutą... Stając się obywatelem Leanderu, wybierasz prostą drogę, znany na całym świecie Midgaard i jego okolice. Wszystko kręci się wokół tego miasta, a jego potęga zdaje się nigdy nie zmniejszać.

DRIMITH jest malowniczą wyspą położoną na południowy wschód od Leanderu. Głównym ośrodkiem kulturalnym i stolicą Drimith jest Tolaria, wspaniałe i barwne miasto. Wyspa początkowo zamieszkiwana była przez krasnoludy i gnomy, które odnalazły w tutejszych górach warunki odpowiadające ich oczekiwaniom. W miarę rozwoju miast na wyspie, zaczęli tam sprowadzać się także wszędobylscy ludzie, oraz zagadkowa rasa sektoidów. Poza wspomnianymi obszarami górskimi, wyspę pokrywają także rozległe, pełne niebezpieczeństw lasy. Bogactwo natury na wyspie sprzyja rozwojowi wielu zagadkowych, wręcz mitycznych form życia, więc spragnieni wrażeń podróżnicy bez trudu odnajdą tu wymarzone przygody.

Punktem kluczowym VALISANDRII jest zdecydowanie praworządne i bogate miasto Vergard. W nim to osiedlili się początkowo ludzie, krasnoludy i elfy. Nie obeszło się bez wzajemnych waśni, co widać do dziś, jako że Valisandrię zamieszkują żywiące niechęć do większości ras ciemne elfy. Elfy, jako bardziej dumne, wolały wynieść się wcześniej z tego obszaru, niż mieszkać razem z ludźmi w jednym miejscu. W wyniku współpracy ludzi i krasnoludów niedługo potem pojawiły się przedstawiciele rasy zwanej półkrasnoludami. W Valisandrii pełno jest niezmierzonych gęstych lasów oraz rozmaitych terenów, gwarantujących poznanie wielu aspektów fascynującego życia aktywnego poszukiwacza przygód.

Jeśli chcesz zobaczyć listę krain należących do poszczególnych stref (o ile cokolwiek ci to powie :)), zajrzyj tutaj.

Zapoznaj się także z informacjami na temat ras.


© 2003 Trispell, © 2005 Lam.    Wszelkie prawa zastrzeżone.