Niegdyś można było tu znaleźć kilka programów umożliwiających grę w Laca. Jednak, aby uniknąć problemów przy konfiguracji niektórych, a także oszczędzić ci kłopotów w używaniu gorszych programów, nie dajemy już takiego wyboru. Jeśli używasz programu innego niż PuTTY, prosisz się o kłopoty i na pewno je znajdziesz! ;)

Jednocześnie informujemy, że nie będziemy w stanie udzielić ci pomocy na naszym forum, jeśli nie używasz wspieranego przez nas programu i masz jakiekolwiek kłopoty z obsługą muda.

Aby najszybciej rozpocząć grę w Laca, proponujemy ci ściągnięcie Instalatora Laca. Jest to program, który instaluje w twoim komputerze program PuTTY, konfiguruje go do gry w Laca, dodatkowo proponując umieszczenia na pulpicie i w menu Start skrótów uruchamiających program łączący się automatycznie.

Instalator Laca to zaledwie 284 kilobajty do pobrania. Jeśli jednak to dla ciebie zbyt wiele, lub znajdujesz się w kraju, gdzie zabronione jest szyfrowanie informacji, możesz także ściągnąć zajmującą 196 kilobajtów wersję z programem PuTTYTel, która jest całkowicie wystarczająca do gry w Laca (a dokładnie, jest pozbawiona obsługi SSH, która większości ludzi nie jest potrzebna, w szczególności, nie używa jej Lac).

Instalator Laca działa wyłącznie w systemach rodziny Microsoft Windows. Użytkownicy systemów uniksowych (Linux, BSD i inne) nie potrzebują niczego instalować, wystarczy im standardowa konsola systemu lub emulator terminala oraz program telnet. Do systemów uniksowych zalicza się także MacOS X, stąd także nie powinien wymagać żadnego dodatkowego oprogramowania. Użytkownicy MacOS-a 9 mogą poszukać informacji o emulatorach terminali dla swojego systemu w Internecie (m. in. na naszym forum).

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, kliknij tu, aby pobrać Instalator Laca. Wybierz opcję uruchomienia programu bezpośrednio po pobraniu (np. "uruchom z bieżącej lokalizacji"). W celu ułatwienia sobie życia, wybierz opcję dodania skrótu do menu Start lub do ikon na pulpicie. Liczymy, że będziesz z nich często korzystać!


© 2003 Trispell, © 2005 Lam.    Wszelkie prawa zastrzeżone.