W tym miejscu zostały opisane wszystkie podstawowe rasy, występujące na naszym mudzie. Jeśli więc chcesz wzbogacić swoją wiedzę o tego typu rzeczy, zapraszam do czytania.

LUDZIE to najbardziej neutralna ze wszystkich ras. Mają bardzo przeciętne, ale również wyrównane atrybuty, co czyni ich bardzo uniwersalnymi przy doborze wykonywanego zawodu. Ich zalety to:
* Większość ras uznaje ludzi za neutralnych
* Są równie dobrzy (a może równie źli?) we wszystkich zawodach
* Ich postura nie czyni ich łatwym celem
ELFY są mniejsze od ludzi, ale w przybliżeniu równie silne.  Są bardziej inteligentne i zręczne od ludzi. Ze swoimi małymi gabarytami są w stanie lepiej unikać ataków większych stworzeń. Elfy są słabsze fizycznie, jednak ich magiczna natura pozwala im na szybkie regenerowanie się po rzucaniu czarów. Niektóre z ras nienawidzą Elfów z przyczyn historycznych. Elfy mogą widzieć w ciemności, ich zmysłom nie umkną też postacie ukryte.
PÓŁELFY to krzyżówka LUDZI i ELFÓW. Mają z tego tytułu pośrednie atrybuty  między tamtymi dwoma rasami. Ponieważ jednak noszą elfickie cechy, niektóre z ras przenoszą swoją nienawiść do elfów także na półelfy. Półelfy ze swej natury widzą w ciemnościach.
CIEMNE ELFY są w ten sposób nazywane z powodu ciemnej karnacji ich skóry.  Są rasą przypominającą elfy, jednak bardziej fizyczne, a mniej magiczne (trochę). Są z natury złe, więc weszły na wojenną ścieżkę z wieloma rasami. Ciemne Elfy widzą w ciemnościach, jak również widzą ukryte postacie.
KRASNOLUDY są rasą indywidualistów znanych z zamiłowania do przygód i dobrego jedzenia. Krasnoludy żywią głęboką niechęć do niektórych ras i lubią kierować się nią ponad wszystko. Są dobrymi wojownikami, jednak średnio zręcznymi. Za to cechuje ich wyjątkowo silna budowa fizyczna. Krasnoludy z natury widzą w ciemnościach i dostrzegają ukryte potwory i postacie.
PÓŁKRASNOLUDY to krzyżówki KRASNOLUDÓW z LUDŹMI. Mają fizyczność pośrednią między tymi dwoma rasami. Niestety, ich krasnale cechy czynią z nich naturalnych wrogów ras, które nienawidzą krasnoludów. Cechą półkrasnali jest widzenie w ciemności.
HOBBITY to małe stworzenia kochające zabawę i posiadające silne poczucie więzów rodzinnych. Czasami zdarza się jednak "czarna owca" żądna przygód. Hobbity mają małe gabaryty i są bardzo zręczne. Ich małe rozmiary czynią z nich trudny cel dla większych potworów, ale również słabiej bronią się przed już wycelowanym ciosem. Hobbity naturalnie widzą w ciemności oraz bez problemu wykrywają ukryte postacie.
GNOMY to małe spokojne stworzenia przypominające mieszankę Karła z Hobbitem. Nie spokrewnione jednak z żadną z tych ras, gnomy nie podzielają tylu negatywnych odczuć w kierunku innych ras. Mają gorszą sprawność fizyczną od niektórych ras, starają się ją jednak nadrabiać trochę większymi zdolnościami umysłowymi. Gnomy widzą w ciemności.
SEKTOIDY to podstawowa rasa ufoków. Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, iż pozaziemskie cywilizacje nawiedzały naszą planetę również w czasach, gdy przewijały się po niej watahy rycerzy ganiających za smokami i niewiernymi. Sektoidy posiadają bardzo wysokie sprawności umysłowe, są jednak małe i względnie słabe. Oczywiście stworzenia mniejsze trudniej jest trafić.

© 2003 Trispell, © 2005 Lam.    Wszelkie prawa zastrzeżone.